Boris Continuum Complete

Boris Continuum Complete

Boris Continuum Complete (BCC) to zestaw ponad 250 filtrów oraz ponad 2500 ustawień wspomagających kreatywność i zwiększających efektywność w pracy z aplikacjami montażowymi, zintegrowany bezpośrednio z interfejsem aplikacji montażowej.

Dla Media Composera i aplikacji Adobe dostępna jest wersja BCC 10, która zawiera elementy mocha: Beauty Studio • Title Studio • Image Restoration Tools • Light Leaks & Video Glitch • New Transitions.

Boris Continuum Complete dostepny jest również z licencją Multi-Host i w subskrypcji. BCC 10 jest zgodny z aplikacjami: Avid Media Composer, Adobe Premiere Pro i After Effects. Inne platformy zostaną dodane wkrótce.

Boris Continuum Units

Boris Continuum Units

Boris Continuum Units to biblioteka pozwalająca na zakup wybranych efektów z palety Complete.

Efekty są dostępne w kategoriach tematycznych:

BCC 3D Objects, BCC Art Looks, BCC Blur & Sharpen, BCC Color & Tone, BCC Film Style, Image Restoration, BCC Key & Blend, BCC Lights, BCC Match Move, BCC Particles, BCC Perspective, BCC Stylize, BCC Textures, BCC Time, BCC Transitions, BCC Warp

Final Effects Complete

Final Effects Complete

Boris Final Effects Complete to kolekcja 120 filtrów i przenikań oraz 800 ustawień, które w prosty sposób pozwalają kreować efekty i kształty o charakterze organicznym.

Filtry są zgrupowane w kategoriach: Stylized Looks & Transitions, Edge Effects, Lighting & Distortions, 3D Particles. Zestaw zawiera BCC Beat Reactor, co pozwala animować efekty zgodne z podkładaną muzyką.

Kompatybilne aplikacje: Adobe After Affects, Premiere Pro, Avid Media Composer.

Boris RED

Boris RED

Boris RED to zintegrowane z aplikacją bazową oprogramowanie do tworzenia napisów i tytułów 3D oraz z wiązanych z nimi efektów. Oprogramowanie działa również jako samodzielna aplikacja. Zawiera ponad 200 filtrów wybranych z pakietów BCC i FEC. przenikań oraz 800 ustawień, które w prosty sposób pozwalają kreować efekty i kształty o charakterze organicznym.

Boris RED posiada narzędzia do tworzenia tekstu 3D, malowania tekstu (wektor i raster), rekonstrukcji i retuszu, śledzenia ruchu i stabilizacji.

Filtry są zgrupowane w kategoriach: 2D & 3D Titling & Graphics, 3D Particles & Deformations, Image Restoration Tools, Transitions, Color Correction.

Kompatybilne aplikacje: Adobe Premiere Pro, Avid Media Composer, Resolve, and Sony Vegas Pro.

Boris FX

Boris FX

Boris FX to ponad 220 filtrów wybranych z pakietów BCC i FEC oraz setki predefiniowanych animacji. W ich wyborze pomaga wbudowana przeglądarka animacji. Dodawać można dowolną liczbę warstw o dowolnej wielkości. 

Boris FX posiada wbudowany moduł grafiki wektorowej, która jest niezależna od rozdzielczości. Ma też narzędzia do importu ścieżek audio wraz z wizualną reprezentacją.

Kompatybilne aplikacje: Adobe Premiere Pro, EDIUS, Sony Vegas Pro.

Graffiti

Boris Graffiti

Boris Graffiti to zintegrowane z aplikacją bazową oprogramowanie do animowania napisów 2D i 3D wraz z wbudowaną przeglądarką animacji. Zawiera też ponad 75 filtrów z pakietów BCC i FEC. Dodawać można dowolną liczbę warstw o dowolnej wielkości.

Inne cechy Graffiti to: import grafiki w formacie EPS, wektorowy tekst niezależny od rozdzielczości, automatyczne efekty płynięcia i przesuwania napisów wraz z DVE, realistyczny rendering 3D wraz ze światłami, odbiciami i mapowaniem nierówności, animowanie napisów wzdłuż ścieżek.

Kompatybilne aplikacje: Adobe Premiere Pro, Avid Media Composer, Corel VideoStudio, Edius, Lightworks, Pinnacle Studio, Resolve, Sony Vegas Pro.

Soundbite

Boris Soundbite

Boris Soundbite to aplikacja, która szybko i dokładnie odnajduje wypowiadany zwrot w nagranym audio. Soundbite odszukuje wszystkie wystąpienia zadanej frazy i umieszcza je na linii montażowej aplikacji bazowej. Soundbite korzysta z opatentowanej technologii Nexidia.

Pliki mogą znajdować się w pamięci masowej współdzielonej, dzięki czemu możliwa jest praca zespołowa. Po wskazaniu aplikacji foldera przeszukuje ona automatycznie setki godzin zapisów. Oprócz plików dźwiękowych przeszukiwane są również pliki wideo posiadające ścieżki audio.

Boris Soundbite pracuje obecnie z następującymi językami: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, włoski i holenderski, kolejne języki są opracowywane. Standardowo Soundbite wyposażony jest w jeden wybrany język, pozostałe można dokupić osobno.

Kompatybilne aplikacje: Adobe Premiere Pro, FCP X.

Mocha Pro

mocha Pro

Mocha Pro to oprogramowanie mające zastosowanie do tzw. śledzenia (trakingu) planarnego i efektów specjalnych. Główne zastosowania to śledzenie ruchu, usuwanie niepożądanych obiektów, stabilizacja obrazu i ruchu.

Główne funkcje mocha to:

  • Śledzenie płaszczyzn w modelu 2.5D. Mocha radzi sobie z odbiciami, perspektywą, płaszczyznami zasłoniętymi, rozmytymi.
  • Maskowanie rotoskopowe, oparte na krzywych Beziera i krzywych spline.
  • Usuwanie z kadru obiektów takich jak markery, rusztowania, sznurki.
  • Śledzenie przestrzenne kamery przy efektach 3D.
  • Wsparcie dla produkcji stereoskopowych.
  • Kalibracja, korekta i kompensacja dla zniekształceń związanych z użytym obiektywem.
  • Stabilizacja ruchu kamery i obiektów.
  • Wstawianie obiektów, wraz z efektami rozmycia lub zniekształcenia w śledzone powierzchnie.

Kompatybilne aplikacje: Adobe After Effects, Adobe Premiere Pro, Avid,  Apple Final Cut Pro, Apple Motion, Autodesk Flame & Smoke , HitFilm, Maxon Cinema 4D, Assimilate Scratch, Boris FX, Blackmagic Fusion, The Foundry Nuke, Quantel.

Mocha została stworzona przez Imagineer Systems, obecnie własność Boris FX.

Wróć